Na večírek nebo do posilovny?

Na tom večírku bude ten i ta. A jídlo a pití a zábava a mně by se tam fakt chtělo.  Ale druhý den ráno mám cvičení. Oboje nedám. Rozhodně ne tak, abych si oboje užila.

S rozstoucím věkem si stále víc a víc uvědomuju, že všechno se fakt stihnout nedá. Čím jsem starší a sil je míň, tím víc musím vybírat z toho, co život nabízí. Rejžuju akce, lidi, události přes stále hustší síto, abych si byla jistá, že vypadne jen ryzí zlato.

Netřeba naříkat nad tím, že nám není dvacet a večírek přes celou noc, odkud jsme rovnou odjeli do práce a po ní pokračovali nanovo, už nedáme. Tohle je realita a přijmout realitu, ať se šklebí jakkoliv ohavně, je podle mě nejlepší (a vlastně jediná) cesta, jak si v ní najít to pozitivní. Ať je nám dvacet, čtyčicet nebo šedesát.

Pro mě je cvičení na jednom z předních míst. Dlouhodobě mi přináší uspokojení, radost, fyzickou i psychickou kondici. Jsem zvyklá na svou každodenní rutinu – a vím, že po jednom vydařeném večírku mi bude trvat pár dní,  než se dám do kupy, budu cvičení flákat, budu unavená a nakonec protivná i sama sobě. Za tohle mi (rozhodně ne jen tak nějaký) večírek nestojí.

Znamená to, že od určitého věku prostě musíme na půlku svých životních radostí zapomenout?

Určitě ne!

Myslím, že je to právě naopak. Čím míň věcí dělám, čím víc se soustředím jen na to, co mám opravdu ráda a chci dělat, tím větší z toho mám zážitek.

Tady je můj osobní výběr – co mi přináší „rejžování“ a pouštění všech těch akcí a radostí, které si už prostě nemůžu dovolit:

  1. maximálně osekávám nedůležité věci (události, akce, lidi). Tím mám čas a energii soustředit se na to, co pokládám za podstatné
  2. nenakládám si toho víc, než unesu. Tím pádem odpadá překotné domlouvání a následné překotné rušení schůzek, termínů…
  3. Jsem víc v klidu. Jsem odpočinutější.
  4. Stále míň se ostýchám lidem něco odmítnout. Chráním si svůj čas a prostor.

Mohla bych pokračovat dál, ale na tohle všechno si stejně člověk nakonec musí přijít sám.

No a co vede u vás?

Večírek nebo cvičení?

 

Marie Korseltová
Miluju pohyb. Učím ženy, jak se k němu dokopat, udělat z něj přirozenou a příjemnou součást svých běžných dnů a cítit se díky tomu skvěle! Můj příběh najdete tady.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.