Jak se nezbláznit z Vánoc

Advent vypukne už zítra a perníčky ani dárek pro matku se ještě samy nenaučily se zničehonic objevit ve vaší kredenci či skříni?

Tak to nejste sami a mám pro vás radu:

Nezblázněte se z toho!

Vím, o čem mluvím a hned vám řeknu proč: to, do čeho se před Vánocema (nebo i jindy) nutíme, dělat ve skutečnosti nemusíme.

Taková banalita – a jak moc ti, milá Hani, Maťo, Peťo, Kačo a jiní pomůže!

Dlouho mi trvalo, než jsem tuhle pravdu pochopila a ještě déle, než jsem se podle ní začala chovat.  Jenže, na to si každý musí nakonec taky přijít sám, takže co bych tady vykládala.

Zkuste si teď představit, co by se stalo, kdybyste se na všechny ty červený papíry a cesmíny a jmelí vykašlali. Prostě si užívali, že jsou dlouhé večery, četli, chodili ven..popíjeli svařák a užívali si prosince tak, aby vám bylo dobře.

Jak to jde?

Tohle už si vlastně ani představit neumíme! Většina z nás si naložila na bedra takový balík „musů“ a nádavkem ještě pro jistotu nějakou dobročinost, abychom dostáli své vlastní představě o nadženě, kterou bychom chtěli být, že z takového mrhání časem /např. četbou knihy, nám vstávaj vlasy hrůzou na hlavě. 

A proč tohle píšu? Protože začíná advent a já bych si moc přála, abyste si ho užily. A jestli vám pravý koutek pusy ujíždí nahoru, prej užily, no a jak to mám asi udělat, zkuste si aspoň přiznat, že všechno to honění a děláte kvůli sobě…

Protože pravda osvobozuje…nejen v prosinci.

S přáním pokojného adventu,

Marie

 

Marie Korseltová
Miluju pohyb. Učím ženy, jak se k němu dokopat, udělat z něj přirozenou a příjemnou součást svých běžných dnů a cítit se díky tomu skvěle! Můj příběh najdete tady.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.