Chcete zhubnout jen na zadku? Máte smůlu!

Proč? Protože to nejde! (Video se cvičením najdete dole, jestli se vám fakt nechce se zdržovat čtením.)

Vážně. Bohužel, je mi líto.

Možná někdy někdo vymyslí pilulky, které slupnete a budete spalovat přesně tam, kam ukážete. Zatím to ale nefunguje. Když sportujete  (a pohybujete se v aerobním – spalovacím pásmu), využívá tělo tukové buňky z celého těla – a kam si pro ně zrovna sáhne, si rozhodne víceméně samo (respektive rozhodují o tom hormony a genetika). Každopádně na náš názor se tady nikdo neptá.  Dokonce se často stává (a podle mě je to vyloženě svinstvo podpásovka), že z míst, kde máme tuku míň, ubývá nejrychleji. A naopak, samozřejmě.

Instruktor funguje trochu jako zpovědník. Komu jinému taky říct, jak vás ta vaše prdel  zadek štve, že jo. Kdybych si nechala platit za všechny ty nářky na svou postavu, které jsem vyslechla, můžu si koupit jachtu hned teď.  A víte co? Většinou je to daleko spíš vaše utkvělá představa, co vás štve, než realita. Kdybyste se mi tady svlékly do plavek a já měla hádat, která část těla vás nejvíc trápí, přísahám, že to neuhodnu. Ani ostatní smrtelníci. Takže zpátky na zem a klid.

Takže, jestli vás trápí obří břicho, zadek nebo dvojitá brada, připomeňte si, že:

  1. Nejde zhubnout jen na jednom místě, ale dostatečným pohybem a zdravým jídlem může mít každý pevnou a štíhlou postavu

Co je zdravé jídlo víte. Co se týká pohybu, procvičujte pěkně rovnoměrně celé tělo – zapomeňte na lekce břišních pekáčů a podobných nesmyslů. Břicho vám nevytvarují, zato si dost pravděpodobně namůžete svaly nebo bloknete páteř.  Jak se hýbat, abyste zapojili všechny svaly na těle ( a tím mimochodem spálily nejvíc tuku) zjistíte třeba tady.

  1. jestli vám opravdu vadí jen jedna (ubohá) část vašeho těla, zkuste se na to podívat trochu z nadhledu.

    Jeden americký magazín navrhuje přetáhnout si tričko přes obličej, svléknout se a vyfotit svou postavu ze všech úhlů. Prý pak budete překvapení, že na fotce, kde není vidět vaše tvář, budete svou postavu hodnotit daleko líp. (Napište mi pak, jak se vám fotilo s tím tričkem přes hlavu, haha!)

Takže dost řečí, jsme zpátky tam, kde jsme začali, to znamená u cvičení a zdravého jídla. Já jsem tady přes to cvičení, takže prosím!

Marie Korseltová
Miluju pohyb. Učím ženy, jak se k němu dokopat, udělat z něj přirozenou a příjemnou součást svých běžných dnů a cítit se díky tomu skvěle! Můj příběh najdete tady.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.