Královna svého času

Začnu trochu zhurta, ale nelekni se. Chci nás trochu probrat z letního pohodového módu, protože za chvíli to ZASE ZAČNE.

Proč necvičíš, i když víš, že bys měla?

Nech mě hádat.

Slyším to dnes a denně, zprava i zleva:

  • máš malé děti a málo času
  • nemáš děti, hodně pracuješ a máš málo času
  • prostě máš málo času!

Je báječné, že máme na co to svést!

Chraň Bůh, abychom zodpovědnost za své zdraví, postavu (a kdovíco dalšího) vzali sami na sebe. Je totiž sakra těžká a nepohodlná. Komu by se s ní chtělo tahat. (Rozdává se někde cena pro největšího vymlouvače? Sem s ní! Kdykoliv je potřeba umýt a vyluxovat auto, dokážu vymyslet neuvěřitelné, abych se tomu vyhnula!)

Jenže já vážně nemám čas!

Co to ta ženská žvaní?! Já vážně nemám čas! Říkáš si dotčeně a v hlavě ti naskakuje, co všechno jsi za dnešek zvládla. Kde mezi tím vzít chvilku na cvičení, to mi teda řekněte!

Prozradím vám dost hořké tajemství (1. smutná zpráva).

Čas NENÍ. Čas si děláme my sami. A moudří tvrdí ( a není důvod jim nevěřit), že čas na to, co je pro nás skutečně důležité, si najdeme vždycky.

Vzpomínáš si, jaké to bylo, když ses zamilovala? Možná jsi už měla hodně učení nebo práce, ale čas na rande se prostě našel. Dokonce jsi vyškrábla i pár minut navíc ráno v koupelně…To je důkaž, že čas se dá doslova vyčarovat!

Proč o tom píšu právě teď?

Protože (2. smutná zpráva tohoto článku) prázdniny pomalu, ale nezadržitelně směřují ke konci. Párkrát se vyspíme a je to tu: vstávání na čas, školky, školy, kroužky, práce, studené nosy po ránu…Možná už teď promýšlíš time management a logistiku všech možných aktivit, které tě a tvoje děti čekají. Přihoď tam hned teď i svoje cvičení!

Je to banální, přesto na tom spousta z nás ztroskotává.

Naplánujeme všechny kroužky tak, aby se nekryly, skloubíme neskloubitelné, celý den taxikaříme, podlaha v autě je pokrytá kelímky od kafe…a pořád doufáme, že někdy někde potkáme čas, kdy si budeme moct zacvičit. Nu, nepotkáme.

Čas na cvičení si ale můžeme udělat (a to je ta dobrá zpráva:).

Prostě a jednoduše si ho zapiš do velkého plánovacího kalendáře nebo diáře vedle všeho ostatního, co tam píšeš. Automaticky tak svému cvičení přidáš větší důležitost. Naplánujte si cvičení (nebo jakýkoliv pohyb) stejně jako doktora, důležitou schůzku, kroužky.

Dětem plánuješ volný čas jako královna – teď buď královna svého času a naplánuj si čas pro sebe!

Pár tipů, jak si najít čas na pohyb:

  • nos v kabelce posilovací gumičku. Kdykoliv, když někde čekáš na dítě, udělej si pár cviků na ruce
  • je možnost si někde zacvičit, zatímco máš děti na kroužku? Každopádně si můžeš přibalit boty na běhání – to můžeš dělat skoro kdekoliv
  • domluv se! S kýmkoliv, kdo je v dosahu, si naplánuj třeba společné procházky. Potkávám u nás v parku spoustu žen, které místo na kafe, chodí běhat! Jsem si jistá, že i při joggingu proberou všechno!
  • zkus se trochu rozhýbat už teď!

Tak schválně, kam v týdnu by se tvoje cvičení dalo vmáčknout!

p.s. Trochu víc motivace ke cvičení? Sem!

 

 

Marie Korseltová
Miluju pohyb. Učím ženy, jak se k němu dokopat, udělat z něj přirozenou a příjemnou součást svých běžných dnů a cítit se díky tomu skvěle! Můj příběh najdete tady.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.